Gösterilen sonuç sayısı: 71

Orkide

Orkide göndermek ne anlama gelir? 

Orkide göndermek aslında zarafet dolu bir mesaj göndermek demektir! 

Eşsiz tomurcukları göze hitab edeb görsellikleri ve doğru bakımı ile uzun ömürleri orkideleri diğer bitki ve çiçeklerden ayıran en önemli özelliklerindedir. Özellikle Phalaenopsis cinsi beyaz orkide ve renkli orkideler zarif ve uzun ömürlü bir çiçek göndermek isteyenler için en iyi tercihlerdendir.

Orkide göndermek isteyenler için orkide üzerindeki açmış çiçek sayısı kadar tomurcukların da yer alması önemli bir tercih sebebidir. Böylece orkide gönderilen kişi hem açmış çiçeklerin keyfini sürebilir hem de tomurcukların çiçeklenmesine şahit olarak bu güzel bitkiden alacağı zevki katlayabilir. 

Orkide türleri arasında farklar göstermekle birlikte orkide bakımı için en uygun ortam sıcaklığı 18 – 25 derece arasıdır. Orkide insanlar arasında tropikal bir algı yaratsa da direkt güneş ışığı ve aşırı sıcak ortamlarda bulundurulmaktan kaçınılmalıdır. Direkt güneşe maruz kalmadan aydınlık bir ortamda bulundurmamız gerekmektedir. Bir diğer açıdan tarif edecek olur isek uygun yer konusunda, pencere önü ancak tül perde arkası ve yarı gölge olacak şekilde yerleşim demek doğru olacaktır. Direkt güneşe maruz kalması yaprak ve çiçeklerde hızlı su kaybına ve yanık ve lekelenmelere neden olacaktır.

Far far away, behind the word mountains, far from the countries Vokalia and Consonantia there live the blind texts.